Existuje mnoho typů kočičích WC

Jsou toalety bez vrchního poklopu cca 150,- až 200,- Kč, ale dle mého názoru je lepší toaleta s vrchním krytem (poklopem) a dvířky cca 300,-Kč, až 600,-Kč.
Kočka podestýlku nerozhází mimo toaletu a má navíc více soukromí, většina takových toalet je opatřena i filtrem z aktivního uhlí, pohlcující případný zápach. Dále budete potřebovat lopatičku na vybírání exkrementů, které jsou součástí WC nebo jí můžeme koupit samostatně řádově za 30,- až 50,-Kč.
Lepší je lopatička vyztužená, pevnější a s dostatečně velkými otvory. Čisté stelivo pak lépe propadává otvory a snadno tak oddělíte podestýlku od hrudek s výkalů.Náplní kočičích WC (steliva) je více typů.
Hrudkující, nehrudkující, silikonové a dřevité.

Hrudkující steliva:
Toto stelivo je vlastně taková hlína z "porcelánového" lomu, vlastně kaolin nebo bentonit. Když se dostane do kontaktu s tekutinou, vznikne z toho šedá hmota a vznikne "hrudka", všechno se nabalí do kuličky a jinde je sucho. Stelivo je zpracováno do granulí a ty jsou baleny v pytlích po 5-6 kg. Mají i různé hrubosti, jemnější, hrubší a dodávají se také s vůněmi. Vyzkoušejte více druhů, ne všechny jsou kvalitní. Ty dobré opravdu pohlcují pachy na 100%, hrudka je za den tvrdá jako kámen, výkaly nezapáchají.  Nemusí se vyměňovat celá dávka, stačí denně vybrat hrudky z výkalů a případně dosypat čistou podestýlku a WC není cítit. Je dobré mít v toaletě  5-7 cm vysokou vrstvu steliva, aby výkaly neprotékaly až na dno. Cena se liší podle typu cca od 60 do 80 Kč za pytel.

Nehrudkující steliva:
Nehrudkující stelivo (např. Mici) je podobné tenisové antuce. Je to takový hrubý písek, který vsákne vlhkost a mění se tak jednou za 5-6 dní celý obsah steliva + denně výběr pevných exkrementů.  Údajně je cítit, ale nemá s tím žádnou zkušenost.

Silikonová steliva:
Silikonové stelivo (např. Magic Pearls) jsou krásné bíle průhledné tvrdé vysoušecí kuličky, které jsou na omak suché. Prodává se obvykle 3,8 litru za cca 120 Kč a vydrží to tak 20 - 25 dní pro jednu kočku. Celý obsah se nasype, do toalety a pak se jen denně vybírají tuhé výkaly a moč nasakuje do steliva. To začne postupně po dnech měnit barvu z průhledné na zažloutlou a začne být postupně cítit vsáklou močí. Pak je potřeba obsah steliva znovu vyměnit. Výhodou je možnost zbavit se steliva včetně výkalů do běžné toalety.

Dřevitá steliva:
Poslední typ steliva je stelivo dřevité. Jsou to nadrcené piliny, spojené pojivem do granulí. Dobře nasakuje tekutiny a vytváří hrudky. Kvalitní, je "Cats Best OKO plus" a jsou na něm zobrazené kočičky. Cena za 10ti litrový pytel je cca 180,-Kč existuje i 40ti litrový pytel okolo 600 Kč. Báječně hrudkuje a krásně voní dřevem, kočky v tom rády hrabou.