Když si přinesete koťátko poprvé domů:
Je-li kotě plaché,
postavíme a otevřeme přenosku v místnosti se záchodem, miskami s vodou a krmení, necháme kotě v naprostém klidu, ať se s novým prostředím seznámí. Pokud bude hledat úkryt a chovat se plaše, další seznamování odložíme klidně i o celý den.
V případě že je kočička přítulná a nebojí se,
také ji seznamte nejprve s místností kde je kočičí toaleta.
Jako první ji posaďte na její WC, zapamatuje si tak, kde má svou toaletu hledat.
V průběhu pár hodin ještě tento nácvik několikrát zopakujte. Koťata jsou dobře socializovaná již z předešlého domova, od své matky a od mala zvyklé kočičí WC používat a není v tomto ohledu s koťaty zpravidla žádný problém. Pokud kotě WC použije, velice jej pochvalte a odměňte nějakou laskominou. Z prvu doporučujeme použít stejné WC stelivo, na které je již kotě zvyklé z předešlého domova.
Dále je necháme v klidu, aby se samo porozhlédlo, kde se nachází její misky s krmením a vodou. Vodu by mělo mít k dispozici ihned a krmení poskytněte kotěti nejlépe stejné, na které je navyklé z dřívějška. Každý chovatel má budoucí majitele informovat na jaké krmení je kotě zvyklé. V případě přechodu na jiný druh granulí, je lepé kotě zvykat postupně a přimíchávat nový typ po malých dávkách k původnímu krmení. Kočky jsou velice čistotná zvířata a misky s krmením se mají pravidelně umývat. Doporučujeme proto misky skleněné, keramické, nebo z nerez materiálů. Ne příliš vysoké a se širší základnou, aby se nedaly snadno převrhnout. Plastové misky nejsou vhodné.
Kotě je dále potřeba nechat v klidu vše projít a očichat, a s ostatními členy domácnosti ji seznámíme raději až později. Pro kotě je stěhování velká změna a na mazlení nebude mít hned náladu. Buďte, proto prosím trpěliví. Kočka bude v prvních chvílích velice plachá, než si zvykne na nové prostředí i obyvatele. Ona na rozdíl od vás ještě neví, jestli je ráda, že je u vás a jeden či dva dny k tomu bude jistě potřebovat. Je lepší proto vybrat pro příjezd kotěte den v týdnu, kdy jsou děti ve škole a ostatní členové mimo domov. Kotě tak muže mít par hodin čas, nejprve se seznámit s prostředím bytu a nebude je děsit křik, pobíhání či vnucování pamlsků.
Po příchodu ostatních členů rodiny je lépe kotě nenutit a nechat je, ať si k ostatním samo najde cestu. Pokud je v bytě místnost nebo místo, kam nemá mít kočka přístup, musí to být pro ní "tabu" hned od samotného začátku.
U kotěte je ale třeba tolerovat spoustu nezbedností a pomalu ho učit, co smí a co se nám nelíbí. Tresty nepoužíváme, neboť bychom jimi mohli vyvolat poruchy chování, bázlivost, stres či agresi. Kotě k ničemu nenutíme, musíme si uvědomit, že to není pes a poslouchat nás tak jako tak na slovo nikdy nebude.
Ven samotnou Bengálku raději nikdy nepouštějte a společnou procházku na vodítku doporučujme nejdříve až za 4 až 6 týdnů po úplném seznámení s novým domovem a s vámi.