Felinoterapie ...
Kočky léčí, kočky pomáhají, kočky jsou fajn!!!

Tohle řekl autistický chlapec, kterému kočka pomohla najít cestu ke komunikaci s okolním světem.

Na úvod citát:
„Kočky jsou jako já. Všechno pozorují a přemýšlejí o tom, i když si všichni ostatní myslí, že nedávají pozor! Promluví, jenom když mají co říct“.

Byl jednou jeden kluk a ten kluk se narodil trošku jiný, než ostatní děti.
S nikým si nechtěl hrát, s nikým nemluvil, někdy se hróózně vztekal, když věci nebyly, tak jak on je chtěl mít.
Ten chlapeček nebyl zlý, byl jenom jiný. Měl v hlavě něco jinak, jeho mozek fungoval nějak obráceně. Nebyl hloupý, věděl spoustu věcí, které neznal nikdo jiný. Uměl počty ještě dřív, než začal chodit do školy, zajímala ho elektřina, všechny drátky, které viděl, potřeboval pořádně prozkoumat a opravdu jim rozuměl.
Další jeho zvláštností bylo, že vůbec nesnesl, aby se ho někdo dotýkal, ale neuměl říct "Nesahejte na mě prosím, nemám to rád " ... obvykle začal křičet a utíkal pryč. 
Když mu byly 4 roky a nikdo nikdy neslyšel, že by promluvil. Jen vydával zvuky, o kterých lidé nevěděli, co si mají myslet a tak si začali říkat, že je to hloupý blázen.

Ale to on nebyl, on byl prostě výjimečný. Jenže mu vůbec nikdo nerozuměl. Jeho maminka a tatínek se tím moc trápili, chtěli, aby jejich kluk měl kamarády, aby chodil hrát fotbal, aby byl úplně obyčejný kluk a třeba i trochu rošťák. Jenže on si chtěl žít sám, ve svém zvláštním světě.
Jeho otec se snažil najít cestu, jak mu pomoci.
Inspirován výsledky hippoterapie, o které mu řekla jeho známá, rozhodl se vzít syna do místního zvířecího útulku a vybrat společně nějaké zvíře.
V rodině panoval odjakživa poměrně negativní vztah ke kočkám, proto chtěl pořídit pejska.

 Myslel si, že si chlapec vybere nějakého pejska a že bude mít tedy alespoň zvířecího kamaráda. Kluk si ale pejsků vůbec nevšímal a tatínek byl zklamaný. Prošli ale i další oddělení, kde byly i opuštěné kočičky.
Tam se kluk zastavil u černobílé kočičky a řekl svoje první slovo ... "KOČKA".
Rázem bylo rozhodnuto !!! Putovali domů společně.
Chlapec navázal se svou kočkou blízký vztah a po svém si s ní povídal, dotýkal se jí a postupně začal komunikovat i s lidmi.
Dnes je z něj dospělý muž, který postupně chodil na základní školu, pak na střední a nakonec na vysokou školu.
Jeho postižením je lehčí forma autismu. 
A to jsou počátky FELINOTERAPIE.

zdroj >>>

další články o felinoterapii
Felinoterapie aneb Jak jsem potkala anděly >>>

Co píše o felinoterapii - Wikipedie >>>

Portál: - Felinoterapie.cz - >>>
Portál: Devět životů - o felinoterapii >>>