Každé zvíře je krásné, jak čistokrevné, o to víc výstavní, ale i ta bez průkazu původu. Zůstaňme u zvířat čistokrevných a popravdě vám povím, neuměla bych posoudit rozdíl mezi šampionem a pátým či šestým místem v pořadí, například u plemene Perských koček či dalších plemen. Jistě je mezi takovými zvířaty rozdíl, ale já člověk nezainteresovaný jej nejspíš nepostřehnu.

Kočka bengálská je ale poměrně mladé plemeno a úspěchy některých chovatelů, lepe řečeno šlechtitelů jsou opravdu impozantní.
Vzor, kresby a znaky se mohou velmi lišit a je dobré si prohlédnout kočky více chovatelských stanic. Bengálku s krásnou kresbou a vzorem pozná opravdu každý jak znalec, tak i člověk neznalý.

Sama jsem se při hledání našich zvířat přesvědčila jak těžké je získat opravdu krásnou Bengálku. Ať jako zvíře chovné, nebo na mazlíka. Je to vzácné plemeno a krásná zvířata jsou o to žádanější.

Pokud také procházíte weby chovatelských stanic, při hledání koťat nyní k odběru. Dobře si prohlédněte i rodiče koťátek.
Znaky, vzory a kresbu zpravidla přijímají koťata po svých rodičích, jak po těch nádherný, tak i těch méně krásou obdařených. A rozdíly až kotě dospěje, pak mohou být veliké.

Kočičku nekupujete na pár let a je dobré se správně rozhodnout. Pokud, si chcete koupit bengálskou kočičku a není to levná záležitost, opravdu stoji za námahu prohlédnout si fotky více zvířat a zajímat se u více chovatelů.