Menu:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 ill title GIC. Mia Wanted ill title

Kočka


titul: GRANDINTERCHAMPION
jméno: GIC. Mariebengal Mia Wanted
z chovné stanice: Marie Bengal "CAN"
narozena: 4. 4. 2012
Otec kocour: Rock N`Roll
Matka Kočka: Most Wanted
Barva srsti: Hnědá, černá rozeta
Řádně očipovaná, očkovaná, odčervená a testovaná na:
FIV, FIP, FeLV a PKD N/N - PKdef N/N -
HCM 24.6.2015

Když jsme vybírali další chovnou kočku, hledali jsme daleko za hranicema České Republiky u TOP chovatelských stanic v USA a Kanadě. Především proto, že na tomto území bylo plemeno domestikované kočky bengálské vyšlechtěno, prvně uznáno, a šlechtitelské výsledky a kvalita zvířat je mnohem lepší, než na starém kontinentu.
Neexistuje dokonalý tvor (ani bengál) a výběr byl nelehký.
Zároveň ale nebylo snadné získat si důvěru a přízeň chovatelů a mít tak možnost dostat pro náš chov mimořádnou krevní linii. Po velkém úsilí a obrovském štěstí jsme dostali možnost získat a hlavně vybrat si kočičku chov. stanice MariaBengals.
Kočky MarieBengal si nesou osobité znaky a nádherné obrovské rozety nezaměnitelné originální kresby jejich srsti. Je tak osobitá, že si ji nelze splést s jinými TOP chovatelskými stanicemi. Velice nás zaujala kresba a tvar rozet právě proto, že nepřipomínají leoparda jako u dalších Bengálek, ale kresba je více obdobná vzoru Ocelota.
Toto je názor i posuzovatele Alexeje Shchukina z Mezinárodní výstavy koček v Zagrebu.
Jsme první chovatelé v České republice, kteří získali jejich kočky a jsme na to náležitě pyšní.
Věříme, že koťátka z těchto vrhů budou jedny z nejúspěšnějších v naší zemi nejen mezi lidmi, kteří chtějí kočičku na mazlíka, ale i mezi chovateli.


Mia nás navíc okouzluje úžasným a divokým výrazem a profilem hlavy, velice se blíží divoce žijícím bengálům - ALC.
Stejně tak má i stavěné tělo, štíhlé nohy s delšími zadními končetinami jako ALC.
Totožný s divokým bengálem - ALC je i mandlový tvar očí, nádherný kontrast, glitter (lesk, třpyt) srsti, obrovské rozety a originální ocelot kresba mezi lopatkami. To dělá z naší Mii Wanted královnu mezi bengálkami.

- Naší Miu si ceníme -
Typ: Typově dobře stavěná, štíhlá velice elegantní kočka, žádoucí štíhlé nohy a delší zadní končetiny. Celkovým dojmem působí jako obratná a elegantní šelma.
Hlava: Dokonale formovaná s divokým výrazem ALC, krásný klín a rovný profil, silný nos. Výrazně světlejší linky kolem očí a oblastí tváří, kolem čenichu a brady.
Oči: Barvy zlaté - vynikajícího tvaru mandle.
Uši: Dobrá velikost a posazení.
Srst: Nádherné a velké rozety s plnými okraji a dokonalým kontrastem, skvělá kresba a textura, úžasná barva a kontrast srsti ve třech odstínech + perfektní glitter (lesk, třpyt), výborná kvalita a délka přiléhající k tělu. Mezi lopatkami dokonalý vzor Ocelota.
Ocas: Dokonalé kvality, perfektní tvar a délka.
Naše povahou nejmilejší a nejmazlivější kočička s výbornou kondicí.

 

Foto v 10 měsícíchRodokmenVideogalerieVýstavy a ocenění

Fotogalerie 2Fotogalerie

 

 

 

 

....................


NAVRCHOLU.cz