Menu:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 ill titlePovaha a charakterill title

koček Bengálských


Bengálské kočky vzhledu leoparda a povahou beránka, jsou nejen krásné, ale i velmi inteligentní. Jistě každého napohled uchvátí nejen nádherné vzory, ale stejně tak si dotekem zamilujete velice jemnou a hebounkou srst, která k hlazení a mazlení přímo vybízí.
Bengálské kočky vynikají pevným zdravím a vytrvalostí.
Po svých divokých předcích zdědily ohromně temperamentní povahu a tělesné vlastnosti malé kočkovité šelmy.
Mají nejen znamenitý lovecký, ale i výborný mateřský pud.
Překvapují svou živostí a jedinečně rychlými pohyby. Jsou to zvědavé, důvěřivé a aktivní kočky. Rády si hrají, šplhají a vymýšlejí různé blázniviny. Mají rády prostor a společnost.

Jakmile se rodina večer sejde, Bengálky nemůžou chybět u žádné diskuze a svým chováním dávají všem jasně najevo, že jsou platnými členy rodiny. Díky své inteligenci si dokážou vytvářet různé souvislosti, pravidla či "rituály", jako například: Ranní mazlení a hlazení může začít, až po zazvonění budíku, ne dříve. Nebo že jsou pro ně určitá místa v domě nepřístupná, jako kuchyňská linka nebo kuchyňský stůl.
Bezvadně vycházejí i s dětmi a chovají se nadmíru přátelsky. Vůči "svému" člověku jsou velmi přítulní a mazliví. Klín nebo postel milovaného člověka se brzy stává, jejich oblíbeným místem.
Aktivní zůstávají i v dospělém věku.

Při troše trpělivosti se rychle naučí chodit na vodítku, ale nedoporučujeme brávat často ven, protože hrozí bohužel nákaza nemocemi od jiných koček či trusu jiných zvířat.
Nejlepší hrou je pochopitelně lov, a pokud májí bengálské kočky možnost, jsou skutečně skvělými lovci. Ulovit dokáží myš, ještěrku, malého ptáka, ale i krtka nebo dokonce lasičku.

Některé Bengálky mají rády vodu a pokud se jim naskytne příležitost, klidně za vámi půjdou do sprchy nebo vany, eventuálně vám pří lázni, budu dělat alespoň společnost. Některé Bengálky potěšíte míčkem a velkou mísou vody, můžou se tak bavit celé hodiny, ale samozřejmě pozor se zaplavením bytu. Akvária je lepší opatřit krytem, rybičkám by hrozilo nebezpečí, jako i samotné Bengálce. Pokud jsou k tomu odmala vedeny, jsou mazlivé a něžné, přátelské a láskyplné. Také soužití se psy a jinými kočkami bývá bezproblémové, nemají sklony k agresivnímu chování. Nelze však doporučit soužití s hlodavci a ptáky všeho druhu. Velice oblíbené jsou u Bengálek zvýšené posedy, z nichž mohou nerušeně pozorovat celé okolí.

Ze své zkušenosti víme, že zamilovat si Bengálku je opravdu velmi snadné.
Není však kočkou pro lidi, kteří ji chtějí mít jen jako dekoraci.
Je jen pro ty, kteří s ní chtějí žít a dokážou jí poskytnout vhodné podmínky pro krásný, dlouhý a láskyplný život.

 

 

............