Menu:

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 ill titleO kočkách Bengálskýchill title

 

 

O druhu divoce žijícím

 

Divoce žijící kočkovité šelmy vždy zůstávají do jisté míry nezkrotné. Možná proto jsou oblíbena plemena koček, která se alespoň vzdáleně svým divokým předkům podobají, jako jsou ocicat, egyptská mau nebo sokoke. Z této skupiny je snad nejznámější kočka bengálská, která byla vyšlechtěná z Asijské Kočky Levhartí  anglicky se jmenuje
Asian Leopard Cat  "ALC".
Více o divoké kočce bengálské >>>>>

 

 


O vzniku plemene domestikované kočky bengálské

 

Bengálská kočka vznikla zkřížením domácí kočky a divoké kočky bengálské.
Tomu odpovídá její vzhled a především temperament. K prvnímu pokusu o vyšlechtění dnešní bengálské kočky došlo v šedesátých letech 20. století, a to ve Spojených státech. Cílem bylo vyšlechtění přátelské a plně domestikované domácí kočky s alespoň částečným zachováním podoby a fyzických vlastností kočky divoké, což bylo snem mnoha chovatelů. První křížení však neiniciovali chovatelé, ale američtí genetikové, neboť u divokých bengálských koček byla zjištěna nepřítomnost genu kočičí leukémie, vůči které tak byla tato kočka imunní. I přes snahu genetických vědců se ale křížení nedařilo a další chov narážel na problém neplodnosti kocourů a těžké ochočitelnosti koťat první generace, což další pokusy téměř zastavilo.
Více o vzniku uznaného chovného plemene kočky bengálské >>>>>

 

 


Povaha a charakter domácích Bengálek

 

Bengálské kočky jsou inteligentní, zvědavé, aktivní ale
především velmi temperamentní plemeno, za což může jejich divoký původ. Nejsou však divoké nebo agresivní. Bengálské kočky jsou velmi hravé, což jím vydrží až do dospělosti. Mají velmi rády společnost a soužití s jinými kočkami či psy bývá naprosto bezproblémové.
Pokud je bengálská kočka dobře vedena již odmala, je velmi mazlivá a něžná, přátelská a láskyplná.
Více o povaze a charakteru kočky bengálské >>>>>